1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 11.4.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE  dor jan 170x200 flagi
 SHA baner  

Peterborough Zombie Walk 2014

peterborough zombie walk logoCzas na kolejne przebudzenie żywych trupów w Peterborough – przed nami Zombie Walk 2014. Nasza redakcja kibicuje pomysłowi upiornego marszu ulicami Peterborough od samego początku i jest co roku obecna podczas tego wydarzenia. Z roku na rok zombie przybywa, a wśród nich jest coraz więcej naszych rodaków. Przeczytajcie, jakie atrakcje czekają nas jutro. Będzie kilka zmian i nowości. Życzymy wszystkim udanego weekendu!

 

Zombie Walk – co to właściwie jest?

Idea sztucznego tłumu ludzi, którzy po przebraniu się za postacie zombie maszerują wspólnie zwykle po ulicach w centrum miasta, ale także w centrach handlowych, cmentarzach lub innej przestrzeni publicznej wzdłuż wyznaczonej wcześniej trasy – nie jest nowym pomysłem. Pierwszy udokumentowany zombie walk odbył się w październiku 2003 w Toronto. Został zorganizowany przez miejscowego fana sitcomu The Munsters, w akcji wzięło udział tylko 6 osób. Od tego czasu, marsze zombie organizowane są głównie w większych metropoliach na całym świecie, najczęściej w Ameryce Północnej. Przyciągają tłumy fanów filmów grozy, którzy długo przed akcją przygotowują swoje przebrania. Pierwszy "marsz zombie" w Polsce obył się w czerwcu 2007 w Warszawie. W akcji zorganizowanej przez grupę warszawskiej młodzieży wzięło udział ok. 200 osób.

Pomysł happeningu w Peterborough przyjął się w 2011 i od tej pory realizowany jest corocznie. Zombie zbierają się w pobliżu baru Charters przy Town Bridge. To właśnie tam zwołuje ich lord, najważniejszy zombie, którym od lat jest Lee Mason. O wyznaczonej godzinie następuje wezwanie zombie do powstania i ruszenia w miasto. Przebierańcy poruszają się powoli, głośno pojękując i wydając inne przerażające odgłosy. Podczas marszu często wchodzą w interakcję z przechodniami. Trzeba przyznać, że w swoich rolach są niezwykle przekonywujący, głównie za sprawą fantazyjnych charakteryzacji. Kilka przykładów poniżej:

zombie walk 2014 gl

Uczestnictwo w marszu jest bezpłatne i nie ma ograniczeń wiekowych. Nie trzeba również się zapisywać – wystarczy pojawić się w sobotę na miejscu i dołączyć do pozostałych zombiaków.


Tegoroczna trasa

W sobotę Zombie Walk potrwa dłużej, a to za sprawą dłużej trasy przemarszu przez centrum miasta.

Start o godzinie 16.00 z Charters, a meta zwyczajowo w pubie Brewery Tap:

zombie walk 2014 trasa

 

Konkursy i niespodzianki Zombie Walk

Warto postarać się w tym roku o dobre przebranie. Fantazja może zostać nagrodzona tuż po marszu, podczas imprezy w Brewery Tap. Wtedy niezależny sędzia przyzna nagrody w 5 kategoriach: najlepsze męskie przebranie zombie, najlepsze żeńskie przebranie zombie, najstraszniejsze przebranie zombie, najlepszy występ zombie oraz szczęśliwy zwycięzca loterii (bilety na loterię zostaną rozdane wśród pierwszej setki zombie, które pojawią się w Charters).

 

Znajdźcie nas!

Jak wspomnieliśmy, my też dołączymy do marszu, aby przygotować dla Was fotoreportaż. Jeśli będziecie na miejscu albo w przebraniu zombie, albo jako goście, odszukajcie nas a my zrobimy Wam zdjęcie.

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC