1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 7.8.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Peterborough gotowe na otwarcie sklepów

sklepy peterborough koronawirus 15 czerwcaOd poniedziałku, 15 czerwca, kolejne sklepy w Wielkiej Brytanii po 12-tygodniowej przerwie ponownie otworzą swoje drzwi przed klientami, próbując nadrobić straty spowodowane epidemią koronawirusa. Jak na ten dzień przygotowało się nasze miasto i punkty handlowe?

Wszystkie sklepy, które zdecydowały się na otwarcie 15 czerwca w Peterborough, odpowiednio przygotowały się na przyjęcie klientów, uwzględniając m.in.: zamknięte przebieralnie, ekrany ochraniające kasy czy jednokierunkową komunikację. Informacje o podjętych środkach bezpieczeństwa dla dobra i zdrowia klientów oraz personelu, zostaną wywieszone w sklepowych witrynach.

Firma Aragon Direct Services zadba natomiast o wzmożone sprzątanie centrum miasta, codzienne czyszczenie i odkażanie ławek, koszy na śmieci oraz innych newralgicznych punktów.

St Peter’s Arcade zostanie tymczasowo zamknięta.

Zakupy jednak zrobimy na miejskim targu, choć Peterborough City Market operować będzie z ograniczoną liczbą stoisk.

Tymczasowe zmiany, pozwalające większej ilości osób na dostanie się do centrum miasta piechotą lub rowerem, zostaną wprowadzone na ulicach Cowgate, Broadway, Cattle Market Road, City Road, Crescent Bridge, Cross Street i King Street, Priestgate oraz Wentworth Street.

Dworzec autobusowy Queensgate będzie otwarty z jednokierunkową komunikacją, wymagającą od podróżujących, aby trzymać się lewej strony oraz z innymi wymogami bezpieczeństwa, m.in.: ograniczoną ilością miejsc siedzących i limitami w korzystaniu z windy. Dworcowe toalety pozostaną zamknięte.

Tymczasowy dworzec autobusowy na świeżym powietrzu przy Ackland Street jest i będzie nadal otwarty.

Parkingi zarządzane przez urząd miasta, nie będą pobierać opłat za parkowanie do 13 lipca.

Co prawda, nie ma jeszcze rządowej decyzji, co do otwarcia restauracji, kawiarni i barów – jednak właściciele tych obiektów w Peterborough wraz z władzami miejskimi szykują się już na prawdopodobny powrót do działalności w połowie lipca. Przygotowania obejmują głównie stworzenie możliwości przebywania klientów na zewnątrz, w ogródkach na świeżym powietrzu.

Informacja od Peterborough City Council

Urząd miasta, w ramach akcji "Be Smart, Stay Apart" przypomina o:
* zachowaniu dystansu
Przez pierwsze siedem dni roboczych, zarówno specjalne oznaczenia, jak i lokalni wolontariusze będą przypominać osobom robiącym zakupy o konieczności zachowania dwumetrowego odstępu od innych.
* lokalnych zakupach
Jeśli możemy, zakupy róbmy w tych sklepach, które są najbliżej naszego miejsca zamieszkania. W ten sposób nie tylko ograniczymy nasze interakcje z innymi, ale również wspomożemy mniejszych, lokalnych lub osiedlowych sklepikarzy.
* sprawdzeniu czasu otwarcia sklepów
Nie wszystkie sklepy będą od poniedziałku otwarte – nie wszystkie również mogą pracować w zwyczajowych godzinach. Zanim wybierzemy się np. do centrum miasta po zakupy, warto zadzwonić do danego sklepu lub sprawdzić jego aktualne godziny otwarcia online.
* unikaniu godzin szczytu
Wszystkie sklepy od poniedziałku, 15 czerwca, wprowadzą limit klientów oraz ograniczenia w kolejkach. Oznacza to, że jeśli w danym sklepie przebywać będzie maksymalna liczba osób, możemy się do niego nie dostać i zostaniemy poproszeni o przyjście nieco później. Najlepiej więc unikać zakupów w godzinach 11:00 – 14:00.
* utrudnieniach w korzystaniu z toalet
Nie wszystkie toalety w centrum Peterborough zostaną od 15 czerwca oddane do użytku klientom sklepów. Toalety dworca autobusowego będą zamknięte. Te, znajdujące się w Queensgate (Poziom 1) będą działać bez zakłóceń – jednak w toaletach damskich, męskich, dla osób niepełnosprawnych oraz stanowiskach do przewijania dzieci należy spodziewać się wzmożonego sprzątania i odkażania. Skorzystać możemy także z toalet przy parkingu Car Haven od poniedziałku do piątku (8:00 – 17:00) i w soboty oraz niedziele (10:00 – 16:00).
* parkingach
Wszystkie parkingi samochodowe, zarządzane przez Peterborough City Council, pozostaną bezpłatne do dnia 13 lipca.
* praktykowaniu higieny rąk
Pamiętajmy o tym, aby często myć ręce wodą i mydłem przez przynajmniej 20 sekund lub używać żelu antybakteryjnego, gdy akurat nie mamy dostępu do wody i mydła.
*pokonywaniu krótkich dystansów pieszo lub na rowerze
Zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej jest teraz przemieszczać się pieszo lub na rowerze, zamiast korzystać z transportu publicznego. Miasto przygotowało dla rowerzystów więcej ścieżek rowerowych oraz poszerzyło (gdzie było to możliwe) chodniki. Jeśli jednak konieczna jest podróż autobusem, to należy pamiętać o obowiązkowym od 15 czerwca zakrywaniu twarzy.
Obsługująca komunikację miejską firma Stagecoach wprowadziła zmiany w rozkładzie kursowania autobusów. Warto odwiedzić następujące strony przed udaniem się na zakupy: https://www.stagecoachbus.com/ oraz https://travelchoice.org.uk/bus-travel/timetables/


Queensgate Shopping Centre


Centrum opracowało szczegółowy plan, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom.

Pomieszczenia w galerii będą częściej czyszczone. Przy wejściu i wyjściu z centrum dostępne będą żele antybakteryjne wraz z instrukcją obsługi.

Specjalny system znakujący pomoże osobom odwiedzającym Queensgate zachować 2-metrowy dystans. Klienci sklepów zostaną także poproszeni o zastosowanie się do jednokierunkowej komunikacji (trzymanie się lewej strony).

Personel Queensgate pracować będzie w rękawiczkach i maseczkach.

Godziny otwarcia centrum to poniedziałek – sobota od 10:00 do 15:00 i w niedziele od 10:30 do 16:30.

Swoje otwarcie od poniedziałku, 15 czerwca, potwierdziły m.in. takie sklepy, jak: River Island, Primark, Schuh, O2, Clarks, Pandora, Lush czy GAME.

Serpentine Green Shopping Centre


W centrum handlowym w Hampton sklepy szykują się na ponowne otwarcie, a niektóre punkty gastronomiczne – na sprzedaż na wynos.

Zmianie ulega sposób wejścia do centrum. Po pierwsze; Serpentine Green wprowadza jednokierunkową komunikację czyli trzymanie się lewej strony. Po drugie; dla klientów otwarte będzie wejście przy Costa i Next i wyjście przy Boots i The Works. Jedynie osoby chcące zrobić zakupy w Tesco, proszone są o wejście pierwszym sposobem, ale również i o wyjście taką drogą. Specjalne znaki pomogą klientom w poruszaniu się po centrum.

Do dyspozycji osób przebywających w Serpentine Green są stacje odkażania rąk.

Personel galerii zostanie wyposażony w maseczki i rękawiczki.

Można spodziewać się wzmożonego sprzątania centrum oraz limitu klientów w sklepach.

Peterborough One Retail Park


PE1 z radością poinformowało o otwarciu następujących sklepów:

- Pavers: od poniedziałku, 15 czerwca
- Edinburgh Woolen Mill: od poniedziałku, 15 czerwca
- Just4Sofas: od czwartku, 18 czerwca
- The Works: od piątku, 19 czerwca
- Steadman's: od wtorku, 7 lipca
- Van Hage: jedynie opcja click & collect

- Maidenhead Aquatics i Pet's Corner: sklepy są już otwarte

sklepy peterborough koronawirus 15 czerwca slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 

aston knight 273x231
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC